Nieruchomości do wynajęcia

Nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcemy otworzyć swój biznes tworzymy biznes plan. Musimy wziąć wtedy pod uwagę również wynajem lokalu i płacenie czynszu. Nasz lokal powinien być położony w dobrej lokalizacji. Jak wiadomo musimy często przeliczyć czy będzie nas na to stać gdyż lokale na przykład w centrum miasta bardzo się cenią. Wynajmując taki lokal od właściciela musimy zwrócić uwagę na jego stan techniczny czy jest toaleta. Lokal też musi mieć umywalkę oraz zaplecze socjalne. Wszelkie usterki trzeba zgłosić do właściciela zaraz przy wynajmie. Właściciel powinien na te usterki usunąć na jego koszt. Jeśli lokal podczas użytkowania będzie również wykazywał wady należy zgłaszać to. To my wynajmujemy będziemy płacić czynsz i oczekujemy od właściciela, że lokal będziemy w bardzo dobrym stanie. Jeśli lokal nie ma na przykład ogrzewania, bo często też się tak zdarza i trzeba się dogrzewać piecykami gazowymi lub też termowentylatorami to należy licytować się z właścicielem o obniżenie czynszu. Ogrzewanie jednak nie jest tak istotną sprawą jak brak toalety. Takie lokale również są wynajmowane.

Tagi wpisu: , .

Kupujmy pierwszy dom

Kupujmy pierwszy dom

Każdy z nas marzy o kawałku własnego miejsca na ziemi. Jak wiemy do dyspozycji mamy wynajem, mieszkanie z rodzicami lub też kupno własnego domu. Latami często zbieramy z własnych oszczędności aby nabyć swój upragniony dom. Często jeździmy szukamy i w końcu znajdujemy to co by nam odpowiadało. Liczymy pieniądze i czasem zdarza się tak, że musimy wziąć kredyt. Jeśli chodzi o kredyt często jest tak, że do momentu spłacenia tego kredytu do księgi wieczystej wpisywany jest bank gdyż jest to kredyt hipoteczny. Niespłacenie takiego kredytu wiążę się z zajęciem przez bank naszej nieruchomości. Jeśli dysponujemy gotówką i chcemy kupić dom musimy zacząć od sprawdzania w księdze wieczystej na przykład ile osób do niego należało, czy jest uregulowana sprawa spadkowa jeśli jest to nieruchomość, do której należały osoby, które zmarły. Kolejną sprawą jest sprawdzenie czy właśnie bank nie jest właścicielem gdyż poprzednia osoba nie spłacała kredytu. Musimy sprawdzić ile też będziemy musieli w niego włożyć gdyż może się okazać, że na przykład nie działa centralne ogrzewanie.

Tagi wpisu: , .

Kredyt w banku na nieruchomość

Kredyt w banku na nieruchomość

Kto z nas nie marzy o własnym m cztery lub też małym przytulnym domku pod lasem na wsi. Wychodzimy na podwórko zimą, a tam śnieg dookoła. Pracujemy na nie całymi latami. Czasami na dwóch lub więcej etatach. Bywa i tak, że mamy już odłożone pieniądze, a tu niespodziewany wydatek nas czeka, bo na przykład zepsuł się samochód. Jeśli bardzo nam zależy na kupnie czy też budowie takiego domku lub też kupnie nieruchomości po prostu udajmy się do banku w celu zobaczenia, co tak naprawdę są nam w stanie zaoferować jeśli chodzi o kredyt. Jeśli brakuje nam paru tysięcy to możemy ubiegać się o kredyt gotówkowy. Jeśli natomiast większej sumy możemy wtedy ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jednak w każdym tych przypadków musimy spełnić określone normy. Na przykład nie możemy być zadłużeni w bazie informacji kredytowej. To przekreśliło by nam całe plany. Jeśli natomiast tak się stanie musimy jak najszybciej uregulować wszystkie zaległości. Otrzymanie kredytu obecnie jest bardzo ciężkie. Przez to też młodzi ludzie wolą wynająć nieruchomość, aniżeli kupować.

Tagi wpisu: , .

Sprzedaż mieszkania w mieście

Sprzedaż mieszkania w mieście

Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania, to jest bardzo poważna sprawa. Nie można tutaj niczego pominąć. Czasami ludzie mieszkający na wsi mający już określony wiek, nie chcą tam mieszkać. Wolą sprzedać jak to się mówi swoją ojcowiznę i kupić sobie coś niedrogiego małego w mieście jeśli taka osoba będzie mieszkała sama. Dla starszych osób, ale i dla pracujących jest to bardzo wygodna forma. Po pierwsze nie musimy palić w piecu. Nie musimy ogrzewać domu. Jeśli on jest duży to na pewno trzeba wiele opału aby go ogrzać. W mieszkaniach w bloku nie ma tej sytuacji. Nikt tak naprawdę nam nie napali. Jeśli chodzi o mieszkania w blokach jest jeden mały minus. Zawsze będziemy odprowadzać czynsz na przykład w wysokości około powiedzmy trzystu złotych. Jeśli zdecydujemy, że nadal chcemy mieszkać należy wziąć to pod uwagę. Sprzedaż mieszkania w mieście nie jest taka trudna. W zależności gdzie mieszkamy w jakiej dzielnicy, tak kształtują się ceny. Jeśli jest to dzielnica w której będzie więcej sklepów czy chociażby zwana centrum, to jak wiemy ceny będą o wiele większe.

Tagi wpisu: , .

Biuro nieruchomości a reklama

Biuro nieruchomości a reklama

Biuro nieruchomości to także reklama dla sprzedaży. Jeśli chcemy zamieścić ogłoszenie o sprzedaży, kupnie bądź wynajmie naszego lokalu bądź nieruchomości możemy wtedy skorzystać z biura nieruchomości. Może to być biuro lokalne lub gdy zależy nam na sprzedaży możemy skorzystać z bardziej renomowanego. Czasami ludzie z daleka szybciej znajdą odpowiadające im ogłoszenie i wtedy możemy liczyć na transakcję. Biuro nieruchomości jeśli jest lokalne wtedy możemy liczyć na niższe ceny zamieszczenia ogłoszenia. Jeśli jest ono bardziej renomowane wtedy ceny rosną. Jeśli chcemy zamieścić ogłoszenie wtedy należy zrobić parę zdjęć gdyż pozwolą one dokładniej przyjrzeć się potencjalnemu klientowi co chcemy sprzedać. Biuro nieruchomości to także reklama w reklamie. Chodzi o to, że także oni zamieszczają swoje ogłoszenie na portalach internetowych, więc sami robią reklamę. Osoba, która nawet nie chce nic kupić może wejść z czystej ciekawości i jeśli ktoś ze znajomych potrzebuje na przykład kupić dom na pewno powie mu o tej stronie

Tagi wpisu: , .

Przedszkola do wynajęcia

Przedszkola do wynajęcia

Jeśli mamy pieniądze i chcemy je zainwestować w pewną nieruchomość wtedy wybieramy miejsce kupujemy działkę oraz zastanawiamy się co by z nią zrobić. Najczęściej bierzemy pod uwagę lokale do wynajęcia. Takim lokalem właśnie może być przedszkole. Jeśli mamy zbyt mało pieniędzy możemy starać się o dotacje, które ułatwią nam na przykład wykończenie takiego lokalu. Musimy pamiętać aby nieruchomość przeznaczona na przedszkola była odpowiednio przystosowana do uczęszczających tam przedszkolaków. Musimy też dostosować go do wymogów Unii Europejskiej. Jeśli choć jeden czynnik nie będzie spełniał kryteriów do takiego wynajęcia niestety nikt nie będzie mógł wynająć go pod działalność przedszkolną. Jak wiadomo dobro dzieci liczy się najbardziej dlatego wymogi są surowe, ale słuszne. Bardzo ważną sprawą jest też parking oraz bezpieczeństwo wyjścia dziecka z przedszkola. Do takiego przedszkola powinna prowadzić oznaczona droga. Powinna być ona zabezpieczona barierkami aby dziecko, które wychodzi z rodzicem z przedszkola przez przypadek nie wyszło na ulicę.

Tagi wpisu: , .