Zaparkuj swoje auto

Zaparkuj swoje auto

Jeśli mieszkasz w mieście odwiecznym problemem jest parkowanie samochodu. Jeśli nie ma miejsca na parkingu to ludzie parują swoje auta w byle miejscu. To w jakiś sposób obniża wartość naszego auta gdyż narażony jest na warunki atmosferyczne. Jedynym sposobem na parkowanie jest wynajem garażu. W lokalnych gazetach czy portalach ludzie bardzo często mają na wynajem swoje garaże. Jeśli ktoś wyprowadza się ze swojego miasta bo na przykład jedzie do rodziny i na gwałt chce wynająć garaż można wtedy złapać fajną okazję cenową. Często jest tak, że na przykład znajomi chcą też wynająć garaż i też mamy taniej. Garaże można wynająć metalowe – blaszane lub też murowane. Blaszane garaże są o wiele tańsze niż te murowane. Jeśli decydujemy się na garaż czy to blaszany czy murowany musimy sobie dorobić odpowiednie zabezpieczenie aby ktoś niepowołany nie włamał się do naszego garażu. Często stoimy przed wyborem, który garaż będzie lepszy. Wydaje się, że nieruchomość, która jest murowana jest bardziej bezpieczna niż ta blaszana.

Tagi wpisu: , .

Nieruchomości pod młotek

Nieruchomości pod młotek

Kupno domu lub też działki wiąże często się z wzięciem kredytu. Chodzimy sprawdzamy w bankach co będzie dobrego dla nas, co korzystniejszego można wziąć. Sprawdzamy wszystkie oferty kredytowe jednak musimy uważać, żeby nie dać się naciągnąć. Czasami są to kredyty hipoteczne czy też walutowe lub też złotowe. Biorąc takie kredyty niestety czasami się stresujemy ponieważ choć mamy pracę i wiemy, że będziemy go spłacać niestety życie płata figle. Pracodawca zwalnia nas z pracy lub też redukuje nam etat. Jak we wszystkich kredytach trzeba je spłacać gdyż spóźnienie z ratą może wiązać się z naliczeniem niepotrzebnych odsetek, które też trzeba będzie spłacić. Jeśli natomiast dopadnie nas pech i nie będziemy mogli spłacić tego kredytu wtedy naszą nieruchomość zajmie nam komornik. Jak wiemy będziemy mieć jakiś czas na spłacenie tego kredytu gdyż w kancelarii komorniczej można się porozumieć. Nieruchomości trafiające do kancelarii są poddane licytacjom komorniczym, której jeżeli dojdą do skutku, to nie ma od nich odwrotu. Osoba traci wszystko, bez żadnego odwołania.

Tagi wpisu: , .

Jak dobrze mieć działkę

Jak dobrze mieć działkę

Jak wiadomo często kupno działki wiążę się z jeżdżeniem i szukaniem odpowiedniego kawałka ziemi dla nas. Gdy już go znajdziemy musimy niestety wziąć kredyt gdyż nieraz cena działki jest większa niż małe mieszkanie na obrzeżach miasta. Działka w zależności jaki ma mieć charakter musi spełniać parę funkcji. Jeśli chcemy na niej pobudować dom musi być to działka budowlana. Jak to sprawdzić? Idziemy do odpowiedniego urzędu jeśli to jest gdzieś na wsi idziemy do urzędu gminy i sprawdzamy w planie zagospodarowania przestrzennego czy ta działka jest z przeznaczeniem na działkę budowlaną i czy będziemy mogli pobudować swój wymarzony dom. Jeśli chodzi o działkę rolną zawsze możemy stara się o jej odrolnienie. Jeśli natomiast działka jest położona w mieście udajemy się do urzędu miasta i również sprawdzamy przeznaczenie działki, może się okazać, że działka na przykład nie jest przeznaczona pod zabudowę lub też posiada inną cechę, która będzie dyskwalifikować ją do zabudowy. W miastach często jest tak, że już są stworzone na przykład ogródki działkowe

Tagi wpisu: , .

Własny dom na działce

Własny dom na działce

Jak już wiadomo bardzo często ludzie uciekają z miasta na wieś i ze wsi do miasta. Większość z nich stara się iść do przodu w myśl powiedzenia wybudować własny dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. Dobór działki jest bardzo istotny albo dostajemy ją często od rodziców lub też poczynamy zakup. Kupno działki jednak to nie taka prosta sprawa. Z nią wiążą się papierkowe sprawy. Czy na przykład działka jest budowlana. Czy też nie koliduje na przykład z jakąś inwestycją na przykład kopalnią. Często jest tak, iż w momencie przechodzenia kopalni przez wieś nie można uzyskać pozwolenia na budowę. Kupno działki to także okolica. Zwracamy uwagę czy daleko jest do miasta czy blisko. Czy znajduje się w tej miejscowości szkoła czy gdzieś w pobliżu jest kościół. Czy będziemy mogli robić zakupy w sklepie wielobranżowym. Jednak to czego bardziej pragniemy to spokój. Nie musimy słuchać o siódmej rano wiertarki sąsiada. Czy też jakiejś imprezy za ścianą. Własny dom to także kominek, przy którym możemy ogrzewać się w zimne dni lub też możemy wykorzystać go do ogrzania całego domu.

Tagi wpisu: , .

Nieruchomości bardzo rozległe horyzonty

Nieruchomości bardzo rozległe horyzonty

Nieruchomości są prawie na każdym kroku do kupienia w każdym mieście bądź też wsi. Czy to nowe budynki stawiane przez deweloperów czy też starsze już stojące. Każdy jeśli chce kupić jakąś nieruchomość rozgląda się na rynku, co w danym mieście jest dostępne. Najwięcej nieruchomości sprzedaje się latem jeśli chodzi o budynki wolnostojące. Jeśli natomiast deweloper stawia nowy budynek staje się on obiektem do kupna. Musimy jednak uważać aby nie wpuszczono nas w maliny. Czasem bywa tak, że nieuczciwi deweloperzy pobierają zaliczki od potencjalnych kupców ich firma bankrutuje i niestety deweloper ucieka z naszymi pieniędzmi. To tak jak kupować kota w worku. Jeśli nie widzimy jak będzie to wyglądać po prostu wstrzymajmy się z wpłatą zaliczki oraz z kupnem takiej nieruchomości. Ludzie latami odkładają każdy grosz aby kupić sobie własny kawałek domu czy też mieszkania. Jak wiadomo nieruchomości w blokach są jak małe klatki. Czasami ludziom to przeszkadza, dlatego wybierają ciche małe miejscowości gdzie można kupić domek jednorodzinny.

Tagi wpisu: , .

Co z zabytkowymi nieruchomościami

Co z zabytkowymi nieruchomościami

Jeśli mamy plany kupna jakiejś nieruchomości, a z wyglądu przypomina ruderę lub też po prostu bardzo zniszczoną budowlę, a wizualnie przypomina na przykład zameczek, wtedy należy udać się do gminy i w planie zagospodarowania sprawdzić czy ta nieruchomość nadaje się do sprzedaży. Jeśli tak, to warto ją kupić odrestaurować i mieszkać w tak pięknym budynku. Czasami jest problem z nieruchomościami, które maja po sto, a i nawet więcej lat. Budowane są często z gliny. Takie budowle niestety obejmuje przepis, że nie można ich zburzyć czy też zniszczyć. Musimy się jednak dopytać osób odpowiedzialnych w gminie za takie nieruchomości czy na przykład nie należy nam się jakaś dotacja z Unii Europejskiej na remont takiej nieruchomości. Tutaj musimy być ostrożni, ponieważ przebiegłość pracownika może doprowadzić do tego, że zrezygnujemy z zakupu, a on wiedzą, że należą się dotacje może sam kupić taką nieruchomość. Czasami cena za takie domy jest o wiele niższa niż za domy z cegły czy pustaka. Ja wiadomo również takie gliniaste domy często są bardziej wytrzymałe niż nie jeden ceglasty dom.

Tagi wpisu: , .